Хто Такий Промпт-інженер Людина, Яка Пише Інструкції Для Інструментів Штучного Інтелекту Новини України Liga Web

On

Liga.Tech переконалася, що подібні оголошення вже можна знайти на спеціалізованих ресурсах з пошуку роботи. Однією з професій майбутнього називають посаду “prompt-інженер” або “інженер підказок” для ChatGPT, Midjourney, Stable Diffusion. Liga.Tech розповідає, що це за робота, яких знань вона вимагає та чи наймають таких працівників в Україні вже зараз.

prompt engineering що це

Дамір є керівником групи, менеджером із продуктів і редактором Metaverse Post, що охоплює такі теми, як AI/ML, AGI, LLMs, Metaverse тощо Web3- суміжні поля. Його статті щомісяця приваблюють величезну аудиторію понад мільйон користувачів. Здається, він є експертом із 10-річним досвідом роботи в search engine optimization та цифровому маркетингу. Даміра згадували в Mashable, Wired, Cointelegraph, The New Yorker, Inside.com, Entrepreneur, BeInCrypto та інші видання.

Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту. Quality Control Engineer вже може вносити пропозиції з покращення ПЗ. Наприклад, якщо є відгуки користувачів, або якщо в процесі виконання тестів Quality Control Engineer помічає, що щось могло б працювати краще. Ця атака працює шляхом введення інструкції у вихідні дані моделі, яка під час виконання змушує модель ігнорувати вихідну команду та створювати потенційно руйнівні результати. Це невідповідна відповідь, яка підкреслює як недоліки поточних систем, так і вимогу до більш складної оперативної розробки. Одна з найскладніших речей для LLM сьогодні може потребувати певного рівня міркування.

Модель намагалася підсумувати абзац одним рядком, не звертаючи надто великої уваги на точність вихідних даних вище, про що ми поговоримо в наступному посібнику. Ці інструкції можна використати у своїх інтересах, але ми збережемо це для наступної глави. Будь ласка, знайдіть хвилинку, щоб дослідити, чи можете ви досягти кращих результатів. Швидкийінжиніринг у розробці програмного забезпечення, безперечно, є трансформаційною силою, яка готова змінити майбутнє цієї галузі. Роздумуючи над ключовими темами цієї статті, можна зробити висновок, що переваги, які приносить швидка інженерія в ландшафт розробки програмного забезпечення, є широкими і значними.

prompt engineering що це

Підказки часто містять декілька прикладів (звідси «з кількох поглядів», англ. “few-shot”). Приклади можливо автоматично отримувати з бази даних за допомогою пошуку документів[en], іноді з використанням векторної бази даних. Щоб ефективно використовувати мовні моделі (LMs) для широкого спектру застосувань і дослідницьких сфер розробка підказок є відносно новою професією, яка зосереджується на створенні та оптимізації підказок.

Це особливо зручно під час розробки розмовних систем, таких як обслуговування клієнтів chatbots. Цей посібник створено, щоб забезпечити всебічне та детальне розуміння швидкого проектування, а також інструменти, необхідні для впровадження цього розуміння в дію. Незалежно від того, чи ви новачок, чи досвідчений практик, цей посібник допоможе вам стати експертом у Prompt prompt engineering що це Engineering. Як і будь-який новий підхід, впровадження Prompt Engineering пов’язане з певними труднощами. Однак за допомогою практичних рішень і стратегій ці перешкоди можна подолати, проклавши шлях до більш ефективного процесу розробки програмного забезпечення. Prompt Engineering – це не просто концепція, це зміна парадигми розробки програмного забезпечення.

Вони включають в себе підвищення швидкості та ефективності, зниження витрат та покращення якості. Сьогодні промпт-інжиніринг в Україні та всьому світі – це відносно нова дисципліна розробки та оптимізації промптів для ефективного використання мовних моделей (LM) у широкому спектрі додатків та дослідницьких тем. Навички промпт-інжинірингу допомагають краще зрозуміти можливості та обмеження великих мовних моделей (LLM).

Існують інші процеси, пов’язані з обчисленням остаточної відповіді, але для простоти ми бачимо, що рішення більшості вже з’являється, отже, воно фактично стане остаточною відповіддю. Пам’ятайте, що ваші висновки можуть відрізнятися залежно від версії LLM, яку ви використовуєте, перш ніж переходити до деяких простих прикладів. Самовдосконалення (англ. self-refine)[42] підказує ВММ розв’язати задачу, потім підказує ВММ покритикувати своє рішення, а потім підказує ВММ знову розв’язати задачу з урахуванням задачі, рішення та критики. Цей процес повторюється до зупинки через вичерпання токенів, часу, або коли ВММ виводить токен «stop». Подані матеріали з 2022 року використовувалися для курсів промт інжинірингу та навчання онлайн з метою опанування навичок роботи з ChatGPT, Bard, Midjourney та іншими ШІ. Вам не потрібні всі чотири елементи для промпту і формат залежить від завдання.

Ні, не війна, а дії влади та провладної частини суспільства. «Окремі положення законопроєкту, з огляду на значну кількість депутатських правок, потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. Виключення питання демобілізації із законопроєкту ініціював головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. У листі до міністра оборони Рустема Умєрова Сирський наголошує на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації. 9 квітня комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання.

Крім того, вони мають потенціал революціонізувати сферу штучного інтелекту, дозволяючи машинам розуміти та створювати людську мову. Найважливіші деталі в цьому тексті полягають у тому, що важливо чітко вказувати інструкції та завдання, які ви хочете виконати моделлю, і що чим описовішим і детальнішим є підказка, тим кращі результати. Також важливо пам’ятати про довжину підказки, оскільки існують обмеження щодо її тривалості. Крім того, важливо розглянути, наскільки конкретним і детальним має бути підказка, оскільки занадто багато непотрібних деталей не обов’язково є хорошим підходом.

Дослідники використовують промт інжиніринг для поліпшення можливостей LLM на широкому спектрі загальних і складних завдань, таких як питання-відповідь і арифметичне міркування. Розробники використовують промпт-інжиніринг для розробки надійних та ефективних методів промптингу, що взаємодіють із LLM та іншими інструментами. Важлива вимога – глибоке розуміння методів розробки підказок із вмінням давати підказки, які створюють цілеспрямовані та ефективні реакції ШІ. Також роботодавець зазначає володіння письмовою англійською мовою на рівні вище середнього та тверде розуміння етики ШІ, конфіденційності даних і принципів безпеки. Водночас розвиток цієї сфери народжує нові професії та змінює тренди на ринку праці в IT.

Я згадую атмосферу у перші місяці після початку вторгнення. Всі розуміли що це проблема загальна і тре впрягатися як хто може і вивозити. Тому були черги у ТЦК і підйом волонтерського руху.Але потім з’ясувалося що проблема наче як і не загальна. Ніхто так і не побачив дітей політиків/чиновників у війську. Війна війною, а асфальтик і будиночок на Печерську за розкладом.

Купа людей яка служить/служила принесла інформацію як воно там насправді, а не в агітках. У підсумку, відповідь на питання чому саме я маю кинути усе, зруйнувати своє життя і піти служити, вона далеко не очевидна стала.От і маємо те що маємо. З кожним наступним етапом вартість виправлення дефекту стає все більшою. Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн.

Давайте розглянемо деякі конкретні приклади можливостей і обмежень. Розробляючи підказки, важливо не говорити, чого не слід робити, а натомість говорити, що робити. Це заохочує до більшої конкретності та зосереджує увагу на деталях, які призводять до хороших відгуків моделі. Прикладом цього є чат-бот для рекомендацій фільмів, який не виконує саме те, що хоче автор, через те, що зосереджується на тому, чого не слід робити. Підказування породження знань (англ. generated knowledge prompting)[37] спершу підказує моделі породити доречні факти для виконання підказки, а потім завершити виконання підказки. Якість виконання зазвичай вища, оскільки модель може бути зумовлено відповідними фактами.

При роботі з промтами ви взаємодієте з LLM за допомогою API або безпосередньо. Ви можете налаштувати кілька параметрів, щоб отримати різні результати для ваших промптів. Для тих, хто вже пройшов ці курси та хоче заглибитися в тему, на Coursera є можливість отримати спеціалізацію prompt-інженера. Навчання складається з трьох курсів – Prompt Engineering for ChatGPT, ChatGPT Advanced Data Analysis та Trustworthy Generative AI. Курси мають високий рейтинг на платформі, а викладач – доктор Джулз Вайт з Університету Вандербільта – має статус топінструктора Coursera. Наприклад після 2 років за умовами поповнення штату підрозділу чи мобілізації нової людини на це місто.

Відповідно, у першому випадку йдеться про автора технічної документації з п’ятирічним досвідом, який має щонайменше шість місяців досвіду в проєктах, пов’язаних зі штучним інтелектом. Окрім використання ChatGPT для роботи з текстами, тут є уроки присвячені темам “ChatGPT для обчислень”, ChatGPT для розробників програмного забезпечення” та “Розширені сценарії використання ChatGPT”. Курс безкоштовний. Серед тем  – “Сфери застосування штучного інтелекту на прикладі ChatGPT”, “ChatGPT для аналізу та перекладу текстів”, “Можливості ChatGPT при роботі з текстами”. Всім притомним зрозуміло, що відпустити просто за терміном не можуть і не будуть.

prompt engineering що це

Ви вивчите набір інструментів, який буде корисний у вашій ролі (наприклад, власник продукту, скрам-майстер, менеджер проєкту, член команди) в команді agile. Практичний курс управління проєктами — це не суха теорія, а бойовий режим роботи проєктного менеджера, ви відразу на практиці пройдете всі стадії від ініціації до завершення проєкту. Курс добре підходить проєктувальникам-початківцям, розробникам і QA, щоб отримати навичку управління IT-командою. Якщо дефекти виявлені на етапі збирання вимог (ми виявили, що якась одна вимога суперечить іншій) — на цьому етапі виправлення є найпростішим, тому що треба лише переписати вимогу. На етапі тестування QA Engineer виконує написані тест-кейси. Якщо на проекті є автоматизація, то пишуться автоматизовані тести (ще одна програма, яка буде виконувати дії користувача, які ми прописали у тестових сценаріях).

Найважливіші деталі в цьому посібнику полягають у тому, що швидке проектування — це повторюваний процес, який потребує експериментів для отримання оптимальних результатів. Розробляючи велике завдання, яке включає багато різних підзавдань, ви можете розбити завдання на простіші підзавдання та продовжувати нарощувати їх у міру отримання кращих результатів. Інструкції можна розробити за допомогою команд, які вказують моделі, чого ви хочете досягти, наприклад «Написати», «Класифікувати», «Підсумувати», «Перекласти», «Упорядкувати» тощо. Експериментуйте з різними інструкціями з різними ключовими словами, контекстами , і дані важливі, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого конкретного випадку використання та завдання. Інструкції слід розміщувати на початку підказки, а для розділення інструкції та контексту слід використовувати чіткий роздільник, наприклад «###».

Кілька підказок — це техніка, яка передбачає надання моделі невеликої кількості прикладів або демонстрацій для покращення її продуктивності в завданнях, де можливостей нульового запуску недостатньо. Цей підхід може бути особливо корисним у сценаріях, коли моделі необхідно швидко засвоїти нові концепції. Посібник охоплює такі теми, як підготовка та проектування фреймворків підказок і зборів даних, аналіз після збору, висновок, оптимізація, налагодження на рівні рівня тощо. Деякі великі мовні моделі на кшталт ChatGPT або Bard мають можливість виконувати промптинг без прикладів, але це залежить від складності та знання завдання. Ви можете досягти багато з допомогою простих промптів, але якість результатів залежить від того, скільки інформації ви надаєте і наскільки добре він складений. Промпт може містити інформацію, таку як інструкція або питання, яке ви передаєте моделі, і містити інші деталі, такі як контекст, вхідні дані або приклади.

  • Показано, що ці моделі дуже ефективні в задачах обробки природної мови, таких як переклад мови, підсумовування тексту та відповіді на запитання.
  • 9 квітня комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання.
  • QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки.
  • Невеликі підказки дозволяють навчатися в контексті, що дозволяє мовним моделям вивчити завдання на основі лише кількох прикладів.
  • Якщо ви шукаєте точні та фактичні відповіді, встановіть низьке значення.

У цій статті розглядаються основи типових підказок, щоб дати читачам загальне уявлення про те, як взаємодіяти з великими мовними моделями (LLM) і навчати їх за допомогою підказок. Щоб покращити роботу з місцевою мовою, іноді ми використовуємо плагін автоматичного перекладу. Зверніть увагу, що автоматичний переклад може бути неточним, тому прочитайте оригінал стаття для точної інформації.

Якщо QA Engineer хоче розвиватися в технічному напрямку, то він може перекваліфікуватися у розробники, оскільки QA Engineer часто має справу з програмним кодом. Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його). Якщо ж QA Engineer пише автотести — він вже наполовину програміст.

Categories:

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *